Czy mydło Aleppo jest produktem dla każdej osoby?
Czy mydło z Aleppo jest kosmetykiem dla każdej osoby? Są panie, które latami chronią swoją twarz przed mydłem. Dużo kobiet nie wyobraża sobie zastosowania kostkowanego mydła do mycia twarzy. W ogromnej liczbie przypadków używają z żelów do mycia twarzy. Ludziom tym, mydła kojarzą mi się z preparatami przesuszającymi wrażliwą skórę i zapychającymi pory.

Jednak jest to spory błąd, gdyż mydła w kostce posiadają bardzo pozytywne właściwości.

Przykładem jest mydło Aleppo, które ma bardzo dobre oceny na stronach kosmetycznych.

Mycie
Kosmetyk świetnie radzi sobie z czyszczeniem zabrudzeń z powierzchni skóry. Ta aż skrzypi czystością.

Skład mydła Aleppo

Pure olive oil - oliwa z oliwek. Dostarcza cenne źródło potrzebnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Posiada właściwości nawilżające. Polecana przy cerze suchej, dojrzałej, łuszczącej się.
Sodium hydroxide (extracted from sea salt) - wodorotlenek sodu uzyskany z soli morskiej. Niezbędny w procesie otrzymywania mydła (soli kwasów tłuszczowych).
Pure laurel leave oil- olej laurowy ma właściwości antybakteryjne i antywirusowe. Przyspiesza wzrost włosów, zwalcza łupież. W sytuacji skóry twarzy działa ściągająco i oczyszczająco. Nieodzowny w walce z trądzikiem i egzemą.
Purified aqua - woda oczyszczona. Rozpuszczalnik polarny.

Podsumowując, mydła Aleppo nie są dla każdego rodzaju skóry. Stosowane przez dłuższy okres mogą wysuszyć skórę. Każda skóra reaguje całkiem inaczej. Mydło Aleppo ma przewagę nad mydłami drogeryjnymi, gdyż posiada olej laurowy, który ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.
Czy mydło Aleppo jest produktem dla każdej osoby?
Menu